Studentët e Dhjetorit në karriget e Pallatit të Kongreseve, festojnë 25-vjetorin e PD

Publikuar tek: politike, më 08:38 12-12-2015 Studentët e Dhjetorit në karriget e Pallatit të Kongreseve, festojnë 25-vjetorin e PD

Dje demokratët e Partisë Demokratike festuan 25-vjetorin e krijimit të saj në Pallatin e Kongreseve. Shumë foto u publikuan dje për lidershipin aktual dhe ish-drejtuesit, por shumë pak iu kushtua vëmendje studentëve të dhjetorit 1990, të cilët qenë të parët që u ndeshën me regjimin, protestuan e u futën në grevë urie.

Kjo është pikërisht një foto publikuar nga vetë ata, të cilët i urojnë ‘’Gëzuar’’ PD-së.

“Në 25 vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike me Albert Kushti, Ajet Ramcaj, Ndue Antonio Lugja, Mimoza Ferraj si 25 vjet më parë! Atëherë në Sheshin "Demokracia" në Qytetin tonë "Studenti"  kurse sot në Pallatin e Kongreseve! GEZUAR PD!’’, shkruajnë ata.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0079419612884521
array(1) { ["section"]=> string(90) "studentet-e-dhjetorit-ne-karriget-e-pallatit-te-kongreseve-festojne-25-vjetorin-e-pd-27570" }