Studentët e kalojnë natën në pllakat e fakultetit (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:13 28-02-2015 Studentët e kalojnë natën në pllakat e fakultetit (FOTO)

Të 40 studentët e mjekësisë së përgjithshme dhe infermierisë kanë kaluar dje natën në kushte të vështira. Ata thonë se nuk do t’I japin fund grevës së urisë, pa u plotësuar kërkesat që kanë të bëjnë me uljen e tarifave të larta, pas transferimit nga private tek publiku.Njëri prej tyre është shoqëruar në spital, pas shqetësimeve shëndetësore shfaqur me dobësi fizike.

grevamjekesi3

grevamjekesi2

grevamjekesi4

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen një granatë dore në qendër të Mitrovicës, s’ka të lënduar
Kujdes…puseta (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.013739109039307
array(1) { ["section"]=> string(59) "studentet-e-kalojne-naten-ne-pllakat-e-fakultetit-foto-4631" }