Studentët i mbyllin derën ministres Nikolla, “Jemi në kafene me disa biznesmenë”

Publikuar tek: aktualitet, më 15:56 04-05-2015

Studentët aktivistë të Lëvizjes “Për Universitetin” reaguan sot për letrën e ministres së Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla përpara kësaj Ministrie.

Studentët mbyllën derën e Ministrisë në shenjë proteste duke shkruar: “Mbyllur. Jemi në kafene me disa biznesmenë”.

Ata akuzuan ministren për mungesë informacioni, dezinformim dhe shpërfillje të vazhdueshme të zërit studentor, pasi ministrja Nikolla, në një letër drejtuar atyre pak ditë më parë ishte shprehur se ngritja e tarifave nuk do të zbatohet për studentët që vazhdojnë studimet, por për ata që do të regjistrohen në të ardhmen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ahmetaj: Për dy muaj hiqet ekskluziviteti i “Rinasit”, së shpejti edhe 3 aeroporte të tjera
Teliti: Në Durrës ka shtim artificial të zgjedhësve. KQZ dërgon raportin në Prokurori »
Article Logic
Execution time: 0.011746168136597
array(1) { ["section"]=> string(83) "studentet-i-mbyllin-deren-ministres-nikolla-jemi-ne-kafene-me-disa-biznesmene-10353" }