Studentët italianë luten të shtrirë për moshatarët e tyre në Kenya

Publikuar tek: bota, më 19:43 30-04-2015 Studentët italianë luten të shtrirë për moshatarët e tyre në Kenya Studentët e vrarë në Kenia- Improvizimi i studentëve italian

Tragjedia e vrasjes së studentëve në Kenya ka prekur bashkëmoshatarët e tyre në Itali. Ata janë shtrirë në oborrin e universitetit në Padova ashtu siç ishin paraqitur bashkëmoshatarët e tyre të vrarë nga fotografitë.

148 studentë u vranë në universitetin Garissa në Kenya të Afrikës nga një sulm terrorist. Distanca gjeografike dhe kohore nuk mund të zbusë ndjeshmërinë e këtij rasti, ndaj studentët e kanë quajtur lutjen e tyre laike. Ata e kanë quajtur vrasjen e tyre të pamëshirë primitive. Ideuesi i kësaj ideje ka menduar se imazhi është mënyra më e mirë për t’u shprehur për këtë rast të pafjalë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023937940597534
array(1) { ["section"]=> string(72) "studentet-italiane-luten-te-shtrire-per-moshataret-e-tyre-ne-kenya-10105" }