Studentët në aksion, hakerohet faqja e Ministrisë së Arsimit, mesazh të gjatë për protestën

Publikuar tek: aktualitet, më 21:31 10-11-2015 Studentët në aksion, hakerohet faqja e Ministrisë së Arsimit, mesazh të gjatë për protestën

Studentët e Universitet të Tiranës kanë nisur që sot në mbrëmje protestën e planifikuar kundër reformës së Arsimit të Lartë.

Grupi i hakerave “RedAnons_Al”, ka marrë nën kontroll faqen zyrtare të Ministrisë së Arsimit duke lënë atje një mesazh të gjatë, ku i bën thirrje studentëve dhe gjimnazistëve t’i bashkohen protestës që do të organizohet nesër në orën 11:00 te korpusi universitar.

Gjithsesi, pas disa minutash, faqja e Ministrisë së Arsimit është rikthyer sërish në administrimin e punonjësve të këtij institucionit

Mesazhi i RedAnons_Al publikuar në faqen e Ministrisë së Arsimit (i pa përpunuar):

TE GJITHE SE BASHKU NESER, E MERKURE NE OREN 11:00 TE KORPUSI PER TE MARSHUAR ME PAS DREJT KRYEMINISTRISE NE PROTESTEN E RADHES TE STUDENTEVE

PER ME SHUME INFO MUND TE HYNI TE FAQJA NE FACEBOOK

"PER UNIVERSITETIN"

STUDENTE, TE DIPLOMUAR, PROFESORE, GJIMNAZISTE, PRINDER E TE GJITHE JU QE SHQETESOHENI PER TE ARDHMEN E SHQIPERISE BASHKOHUNI KUNDER REFORMES ARSIMORE, KUNDER SHKATERRIMIT TE SHOQERISE, KUNDER VARFERISE QE VAZHDON DUKSHEM QE NGA VITI 2009. NESE KENI FRIKE TE MARSHONI ME STUDENTET SE MUND TE HUMBISNI VENDIN E PUNES, MERRNI NJE MASKE E BASHKOHUNI.

NE SI REDANONS_AL FTOJME TE GJITHE ATA GJIMNAZISTE QE JANE TE PJEKUR E QE MBAJNE VETEN SI LIDER TE ARDHSHEM E QE SHQETESOHEN ME TE VERTETE PER TE ARDHMEN E TYRE DHE TE KETIJ VENDI, TE MBLEDHIN BASHKEMOSHATARET E TYRE DHE T'I BASHKOHEN PROTESTES STUDENTORE. STUDENTET E SOTEM PROTESTOJNE DHE PER BREZAT QE DO VIJNE, QE TE MOS VUAJNE E ABUZOHEN SIC NDODH RENDOM SOT.

PO LUHET ME TE ARDHMEN TONE DHE TE ARDHMEN E FEMIJEVE TUAJ. MJAFT QENDRUAM DUARKRYQ, MJAFT HESHTEM. PO NA TALLIN, PO NA DHUNOJNE, PO NA ZHVATIN. E NE CPO BEJME? NE ANKOHEMI NEPER KAFENE. MJERE NE PER VETEN TONE! MARSHONI BASHKE ME STUDENTET QE NESER FEMIJA APO NIPI JUAJ TE MOS SHKELET ME KEMBE SE NUK DO TJENI NE GJENDJE TI PAGUANI ARSIMIMIN. KA ARDHE KOHA QE ZERI YNE TE DEGJOHET. SE BASHKU JEMI ME TE FORTE SE KURRE!

SE BASHKU KUNDER REFORMES

SE BASHKU KUNDER DHUNES

SE BASHKU KUNDER PADREJTESIVE

SE BASHKU KUNDER VARFERISE

SE BASHKU QE TE NA DEGJOHET ZERI

PER UNIVERSITETIN PER SHOQERINE PER TE ARDHMEN

SQARIM

NE MUND TE NA KONTAKTONI VETEM ME EMAIL NE "[email protected]" OSE MUND TE NA NDIQNI NE YOUTUBE "REDANONS_AL JUSTICE" DHE GOOGLE+ "REDANONS_AL" KETA JANE MENYRAT E VETME TE KONTAKTIT.

REDANONS_AL FTON TE GJITHE QE TE NA DERGOJNE INFORMACIONE RRETH ORGANIZATAVE JOFITIMPRURESE. MJAFTON 1 LINK TE FAQEVE TE ORGANIZATAVE QOFTE DHE ANONIMISHT DHE NE DO TE NDJEKIM AKTIVITETET E TYRE DHE KUR ESHTE E DOMOSDOSHME DO TI BEJME PUBLIKE QE TI SHOHIN SA ME SHUME NJEREZ. MOS HEZITONI TE NA KONTAKTONI SEPSE CDO PERGJEGJESI BIE MBI NE, NE ASNJE MENYRE JU NUK MUND TE JENI BASHKEPUNETORE SEPSE CDO GJE BEHET ME INICIATIVEN TONE.

CDO FOTO, PUBLIKIM APO RETORIKE E PERDORUR NE SULMET TONA JANE MARRE NGA FAQET PERKATESE TE AKTIVITETEVE QE ORGANIZOHEN NGA ORGANIZATA APO GRUPIME TE NDRYSHME. NE NUK JEMI KONTAKTUAR NGA ASKUSH DHE CDO GJE BEHET ME INICIATIVE TONEN PERSONALE. PERVEC RETORIKAVE TE PERDORURA NGA ORGANIZATAT E NDRYSHME, NE MESAZH MUND TE KETE DHE MENDIME PERSONALE TE GRUPIT TONE.

GJITHASHTU PO PERFITOJME NGA KY RAST PER TE BERE NJE DENONCIM NDAJ NJE NJERIU QE SHUME NJEREZ MUND TA SHOHIN SI NJE NJERI POZITIV, ASHTU SIC MENDONIM DHE NE. NDOSHTA NUK KA LIDHJE ME SULMIN E SOTEM POR DUAM TI HAPIM SYTE SHOQERISE NDAJ UJQERVE TE VESHUR SI DELE. AI ESHTE SAZAN GURI, NJE AMBIENTALIST QE "SHQETESOHET" PER MJEDISIN QE NA RRETHON. KY NJERI, QE TASHME E SHOHIM ME SHUME NEVERI, U VENDOS GJOBA INDIVIDEVE APO SUBJEKTEVE QE DEMTOJNE MJEDISIN ME KUSHT QE KY TE MOS I PADISE. SAZAN GURI, PO TE DREJTOHEMI TY, NE DINIMIN QE EDHE TE TE DENONCONIM NE PROKURORI, SIC KEMI BERE ME TE TJERET QE SHFRYTEZOJNE NJEREZIT APO POSTIN PER TE BERE PADREJTESI. PO TE PARALAJMEROJME NE MENYRE QE TE NDALOSH PRAKTIKAT TUAJA, DHE SHQIPERIA TE MOS HUMBASI NJE ZE PER KETO CESHTJE. TASHME SYTE JANE NGA TI. FILLO TE JESH ASHTU SIC TE KEMI PARE DERI PARA PAK KOHESH SI NJE NJERI I DREJTE DHE MBROJTES I KAUZAVE QE JA VLEJNE PER MJEDISIN QE NA RRETHON. TA DISH QE NQS PERGENJESHTRON ME FORCE KETO QE THAME NE, DO TE TE KUNDERPERGJIGJEMI PO ME FORCE, E NE BEJME CMOS QE TE MBAJME PREMTIMET.

Lexo edhe: “Sazan Guri u vendos gjoba subjekteve me kusht që t’i mos i padisë”, akuza e rëndë drejtuar ambientalistit

aaaa.jpg

hakiii.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish i përndjekuri zbret nga vinçi, kërcënoi të hidhej për shkak të dëmshpërblimit
Emrat, ja kush janë drejtorët që bëjnë kontrabandë në dogana sipas ish-inspektorit (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.013020038604736
array(1) { ["section"]=> string(95) "studentet-ne-aksion-hakerohet-faqja-e-ministrise-se-arsimit-mesazh-te-gjate-per-protesten-25128" }