Studentët 'ngujohen' në fakultete, reagon Rama: Kjo maskaradë s'do ta devijojë dot rrugën e nisur

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 10-01-2019 Studentët 'ngujohen' në fakultete, reagon Rama: Kjo maskaradë s'do ta devijojë dot rrugën e nisur

Pas 'ngujimit' të studentëve brenda fakulteteve ka reaguar kryeministri Edi Rama. Ai  i ka kërkuar ndjesë studentëve dhe prindërve që ankohen për pengimin e mësimit duke u shprehur se 'kjo maskaradë s'do ta devijojë dot rrugën e nisur me studentët'.

"U kërkoj ndjesë e mirëkuptim studentëve e prindërve,që përmes mijëra mesazhesh ankohen për pengimin e dhunshëm të mësimit. Përbuzje për politikën që fshihet pas këtij agresioni të papranueshëm ndaj Universitetit. Kjo maskaradë s'do ta devijojë dot rrugën e nisur me studentët", shkruan Rama.

Gjithashtu kryeministri bën me dije se universitetet kanë dorëzuar në Ministrinë e Arsimit të gjitha listat e studentëve që do të përfitojnë mbështetjen financiare.

"Universitetet kanë dorëzuar në Ministrinë e Arsimit të gjitha listat e studentëve që do të përfitojnë mbështetjen tonë financiare, sipas Vendimit të Qeverisë. Ministria e Financave ka nisur sot punën për të realizuar alokimin e fondeve në çdo universitet, student për student", shkruan Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Digjet 'Benzi' me targa të huaja në Durrës, çfarë dyshohet (EMRI i pronarit)
"BOMBA" e Metës, Presidenti REFUZON emërimin e Genti Cakajt (LETRA PËR RAMËN) »
Article Logic
Execution time: 0.011656045913696
array(1) { ["section"]=> string(100) "studentet-ngujohen-ne-fakultete-reagon-rama-kjo-maskarade-s-do-ta-devijoje-dot-rrugen-e-nisur-148228" }