Studentët shqiptar në Amerikë hedhin valle me këngë shqip (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:31 18-10-2015

Dhjetrëra studentë shqiptar të lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bashkë me ndonjë nxënës të kombësie tjetër, që me siguri ka treguar ineteres dhe i kanë mësuar hapat e valles, festojnë në palestrën e shkollës së tyre.

Në videon e shpërndarë nga “Rrënjët Shqiptare” studentët hedhin valle në mes të pistës së bashketbollit në tingujt e muzikës shqiptare ndërsa qindra të tjerë i filmojnë me telefonat e tyre. Ndiqeni këtë video fantastike nga shkolla “Sterling Heights” e Michigan-it.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012757062911987
array(1) { ["section"]=> string(69) "studentet-shqiptar-ne-amerike-hedhin-valle-me-kenge-shqip-video-23400" }