Studenti i Oxfordit ngre dy pyetje për vrasjen e Arielës, DETAJI I FORTË që s’vumë re

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:53 24-01-2018 Studenti i Oxfordit ngre dy pyetje për vrasjen e Arielës, DETAJI I FORTË që s’vumë re

Vrasja e studentes 21-vjeçare të Drejtësisë, Ariela Murati tronditi mbarë opinionin publik shqiptar.

Ngjarja tragjike u komentua masivisht por një detaj i fortë ka kaluar si pa u vënë re; fakti që viktima dhe autori po përpëliteshin në derën e një spitali privat por punonjësit e këtij të fundit s’dolën t’i jepnin ndihmën e parë.

Këtë e sjell në vëmendje studenti i Oxfordit Endri Shabani, i cili ngre njëkohësisht edhe dy pyetje esenciale.

KOMENTI I PLOTË:

Dy pyetje per vrasjen e Arieles:

1.Si ka mundesi qe edhe pse po perpeliteshin fiks ne deren e nje spitali privat askush prej mjekeve nuk doli per t'i dhene ndihmen e pare viktimave por priten gjysem ore qe te vinte ambulanca e shtetit?! Cila eshte pergjegjesia sociale dhe njerezore e ketyre spitaleve dhe mjekeve qe punojne ne to?

2.Si ka mundesi qe nje njeri me probleme mendore dhe rrezikshmeri shoqerore ia del te punesohet si infermier ne spital dhe te lejohet te injektoje ilace ne trupat e pacienteve?! Cili eshte sistemi I rekrutimit per keto detyra?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087718963623047
array(1) { ["section"]=> string(91) "studenti-i-oxfordit-ngre-dy-pyetje-per-vrasjen-e-arieles-detaji-i-forte-qe-s-vume-re-107767" }