Studenti vetëvaret në ditën e ceremonisë së diplomimit, nuk arriti të...

Publikuar tek: bota, më 13:38 04-10-2019 Studenti vetëvaret në ditën e ceremonisë së diplomimit, nuk arriti të...

Një student ka varur veten në në ditën e ceremonisë së diplomimit në Angli.

23-vjeçari, Nicholas Turner, u kthye në shtëpinë e prindërve në Tunbridge Ëells, Kent, para fillimit të verës, pasi kishte mbaruar studimet tre vjeçare për inxhinieri mekanike në ‘Universitetin e Southampton’.

Si një ish-student i shkollës prestigjoze, ‘Tonbridge School’, Nicholas nuk i kishte lajmëruar prindërit se kishte dështuar të diplomohej.

Në 23 qershor, ditën e ceremonisë së diplomimit, në të cilën familjarët e tij po përgatiteshin për të marrë pjesë, ai vari veten.

Gjatë një hetimi në gjykatën e ‘Maidstone Coroner’, u dëgjua se si trupi i 23-vjecarit u pa i varur jashtë dritares së shtëpisë së tij, nga një fqinj, i cili njoftoi menjehërë prindërit e tij gjatë orës 7 të mëngjesit.

Në gjykatë u dëgjua gjithashtu se një natë para se të vriste veten, Nicholas kishte përgatitur darkën për prindërit dhe motrën e tij Matilda dhe se nuk kishte shfaqur shenja depresioni.

Babai i tij u shpreh se, e zbuloi se djali i tij kishte dështuar të diplomohej vetëm pas vdekjes së tij duke shtuar se: “Ai kishte ndërmarrë një sfidë mjaft sfiduese në lidhje me shkollimin e tij por ishte duke bërë mirë, ose të paktën kështu dukej. Ai e përshkruajti atë si një njëri të “shoqërueshëm dhe të pëqyer nga shoqëria” por edhe shumë “i pavarur”, gjithashtu shtoi se “nuk vuante nga presioni për të patur gjithmonë sukses”

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012002944946289
array(1) { ["section"]=> string(75) "studenti-vetevaret-ne-diten-e-ceremonise-se-diplomimit-nuk-arriti-te-180791" }