Studentin e kapin me kek me hashash, gjykata e dënon të shkruajë ese 50 faqe për efektet negative të drogës

Publikuar tek: bota, më 21:43 11-10-2019 Studentin e kapin me kek me hashash, gjykata e dënon të shkruajë ese 50 faqe për efektet negative të drogës Keku me kanabis i gatuar nga studenti

Një student universiteti është detyruar të shkruajë një ese 50-faqe për dëmet e drogës, pasi u kap gjatë tentativës për të shpërndarë kek me kanabis.

Studenti 21-vjeçar nga Zambia, Chikëanda Chisendele, u kap pasi e kishte gatuar vetë kekun me kanabis, dhe që dyshohet se planifikonte t’ja shiste shokëve në shkollë.

Gjykata vendosi që si formë dënimi t’i japë një detyrë që ndoshta as në universitet nuk do ta kishte marrë; të shkruajë një ese plot 50 faqe për efektet negative të përdorimit të drogës.

Ndërsa në gjykatë atij iu tha të shkruajë edhe një letër ndjese për universitetin, prindërit dhe sektorin e anti-drogës në polici, gjithçka para 15 nëntorit.

Sipas ligjit në Zambia, marijuana konsiderohet drogë e rrezikshme dhe ndalohet posedimi i saj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012315988540649
array(1) { ["section"]=> string(113) "studentin-e-kapin-me-kek-me-hashash-gjykata-e-denon-te-shkruaje-ese-50-faqe-per-efektet-negative-te-droges-181706" }