Studentja Mirela Ruko i hedh salcë në kokë ministres Lindita Nikolla

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:49 18-11-2016 Studentja Mirela Ruko i hedh salcë në kokë ministres Lindita Nikolla

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar ku studentja Mirela Ruko ka shkuar qetë-qetë dhe i ka hedhur salcë papritmas në kokë ministres së Arsimit Lindita Nikolla.

Aktivisja i përket Lëvizjes për Universitetin dhe e ka spërkatur me salcë gjatë një aktiviteti ministren.

Kjo mesa duket, është një mënyrë proteste e aktivistëve ndaj Nikollës lidhur me Reformën në Arsim dhe problemet e maturantëve që janë shoqëruar me protesta të vazhdueshme. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manushaqe Shehu, gruaja e parë gjenerale në Shqipëri
Newsbomb.al tani në AppStore dhe Google Play »
Article Logic
Execution time: 0.012787103652954
array(1) { ["section"]=> string(74) "studentja-mirela-ruko-i-hedh-salce-ne-koke-ministres-lindita-nikolla-59907" }