Studim/ Fruti që nuk duhet të konsumoni kurrë në mëngjes

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:13 18-08-2016 Studim/ Fruti që nuk duhet të konsumoni kurrë në mëngjes

E kemi parë si zgjidhjen më të shpejtë për të konsumuar diçka në mëngjes, por edhe si një ndër frutat më të shëndetshëm, porn ë fakt dietologët thonë tjetër gje.

Për to, konsumimi i bananes në mëngjes nuk është zgjedhja e duhur, përkundrazi.

Bananet kanë në përbërjen e tyre mesatarisht 25% sheqer, që japin energji në momentet e para, por të lënë në një gjendje gjumi dhe lodhjeje vetëm pak më vonë.

Konsumi I tyre në mëngjes krijon probleme me sistemin tretës, shkruan The Sun.

Për këto arsye do ishte më mirë që bananet ti konsumoni në një vakt tjetër. 

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013256072998047
array(1) { ["section"]=> string(61) "studim-fruti-qe-nuk-duhet-te-konsumoni-kurre-ne-mengjes-50112" }