STUDIMI/ Nëse jeton me një mace shmang një sëmundje të tmerrshme

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:10 23-02-2017 STUDIMI/ Nëse jeton me një mace shmang një sëmundje të tmerrshme

Te jetosh me një mace në shtëpi jo vetëm argëtohesh, por tashmë shmang edhe një sëmundje të rëndë, siç janë ato të shëndetit mendor.

Ky fakt është konfirmuar nga studimet e fundit të publikuara nga universiteti “College” në Londër.

"Ne kemi zbuluar se fëmijët që kanë lindur dhe janë rritur me praninë e një maceje në familje, pra në çdo periudhë kohore që nga shtatzënia, nga lindja dhe përgjatë gjithë fëmijërisë deri në moshën 18 vjeç rreziku për tu prekur nga sëmundjet mendore është i papërfillshëm”, thonë studiuesit.

Studimi është publikuar edhe në revistën prestigjoze “Psychological Medicine”.

  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02721905708313
array(1) { ["section"]=> string(69) "studimi-nese-jeton-me-nje-mace-shmang-nje-semundje-te-tmerrshme-69671" }