Studiuesi jep alarmin për bustin te Liqeni Artificial: “Duhet ndërhyrje e menjëhershme” (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 11:00 10-03-2017 Studiuesi jep alarmin për bustin te Liqeni Artificial: “Duhet ndërhyrje e menjëhershme” (FOTO)

Studiuesi i njohur, Vasil Tole jep alarmin se busti i ngritur pranë Liqenit Artificial është rrëzuar, duke fyer kështu figurën e kompozitorit të famshëm.

Denoncimin Tole ka bërë në facebook, lidhur me bustin e kompozitorit e pianistit Frederik Shopen.

 “Për arsye që nuk i dimë, busti i kompozitorit dhe pianistit të shquar polak Frederik Shopen nuk gjendet në piedestal ku e ka vendin, por i zhvendosur në fund të tij. Vend ndodhja e bustit është tek hyrja e rrugës që të çon tek Liqeni Artificial, mbrapa Universitetit të Arteve. Për çfarëdolloj arsyeje që e ka shkaktuar këtë situatë të papëlqyeshme, nevojitet reagim i menjëhershëm për ta kthyer sa më parë bustin në vendin e duhur”, shkruan studiuesi. 

 

17203063_1630950380255286_2738431321909712533_n.jpg

 

17202867_1630950646921926_7648283922103780153_n.jpg

17203059_1630951116921879_2246785998886103303_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025125980377197
array(1) { ["section"]=> string(95) "studiuesi-jep-alarmin-per-bustin-te-liqeni-artificial-duhet-nderhyrje-e-menjehershme-foto-71422" }