Stuhi dhe erëra të forta, moti i keq 'mbërthen' Greqinë

Publikuar tek: rajon, më 15:27 12-03-2019 Stuhi dhe erëra të forta, moti i keq 'mbërthen' Greqinë

Pas një fundjave me mot të qetë, Greqia po përjeton një situatë aspak të mirë sa i takon kushteve atmosferike.

Temperaturat kanë zbritur deri në 10 gradë celcius dhe ërërat e fuqishme janë ndjerë kudo.

Shërbimi i motit të Observatorit Kombëtar paralajmëroi për stuhitë dhe erërat e forta nga perëndimi dhe veriu deri në pjesën lindore të Egjeut, gjithashtu ka pasur edhe reshje bore në zonat malore.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065910816192627
array(1) { ["section"]=> string(59) "stuhi-dhe-erera-te-forta-moti-i-keq-mberthen-greqine-156157" }