Stuhi e fortë tropikale, uragani i katërt për 2017-ën në Atlantik, rreziku për 2 ditët e ardhshme të javës

Publikuar tek: bota, më 16:37 18-07-2017 Stuhi e fortë tropikale, uragani i katërt për 2017-ën në Atlantik, rreziku për 2 ditët e ardhshme të javës

Një stuhi e re tropikale është zhvilluar në Oqeanin Atlantik, duke u bërë uragani i katërt për 2017-ën në Atlantik.

Oqeani Atlantik ka qenë i qetë që nga uragani i cili ka ndodhur më 6-7 korrik, ndërsa në Oqeanin Paqësor kanë plasur 2 uragane të mëdha javët pasuese.

Por stuhitë e forta ka mundësi të rikthehen sërish gjatë kësaj jave."Rreziku më i madh parashikon shi të rëndë në të gjithë ishujt Uinduord, kryesisht nga e marta deri të mërkurën", tha Meteorolog Eric LEISTER.

Përmbytjet nga stuhitë e mëdha do të rrezikojnë disa zona kështu që duhet pasur kujdes shprehet Eric.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01156210899353
array(1) { ["section"]=> string(110) "stuhi-e-forte-tropikale-uragani-i-katert-per-2017-en-ne-atlantik-rreziku-per-2-ditet-e-ardhshme-te-javes-86551" }