Stuhi e fuqishme në Itali, pemët shkulen nga rrënjët duke rrezikuar kalimtarët

Publikuar tek: bota, më 09:17 11-08-2017 Stuhi e fuqishme në Itali, pemët shkulen nga rrënjët duke rrezikuar kalimtarët

Një stuhi e fortë ka tronditur qytetin e Venecias në Itali dhe qytetet veriore përreth.

Pasditen e djeshme, banorët e këtyre zonave kanë mbetur të shokuar nga forca e stuhisë, që ka shkulur pemët me gjithë rrënjë duke vënë në rrezik jetën e kalimtarëve apo shoferëve.

Në një foto të mbërritur në newsbomb.al në Udine, Itali shihet një pemë e rrëzuar në tokë e cila mund të sillte dhe dëme në jetë.

Bilanci i parë i tornados së vogël që goditi këto zona flet për 3 të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është njeriu i cili mund të fillojë luftën e tretë botërore (FOTO)
Tenton të arratiset nga gjiri, ngec balena (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010708093643188
array(1) { ["section"]=> string(83) "stuhi-e-fuqishme-ne-itali-pemet-shkulen-nga-rrenjet-duke-rrezikuar-kalimtaret-88808" }