Stuhi e fuqishme në Kinë, humbin jetën 12 persona

Publikuar tek: bota, më 06:13 24-08-2017 Stuhi e fuqishme në Kinë, humbin jetën 12 persona

Një stuhi e fuqishme ka përfshirë zonën jugore të Kinës, duke lënë 12 të vdekur dhe qindra persona të plagosur.

Tajfuni Hato goditi pranë qytetit Zhuhai në provincën Guangdong, duke sjellë me vete erëra të forta dhe shira. Hong Kongu dha sinjalin e paralajmërimit të tajfunit, ndërsa stuhia shkaktoi përmbytje dhe dëme të shumta.

Mediat vendase raportojnë se rreth 27,000 persona u evakuuan, pasi autoritetet kanë paralajmëruar përshkallëzim të tragjedisë, prej rrëshqitje të dherave.

   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shmanget sulmi terrorist në koncert, zbulohet furgoni i mbushur me fuçi benzine në Roterdam
Tjetër kërkim për ar, Brazili gjurmon në Amazona »
Article Logic
Execution time: 0.010702133178711
array(1) { ["section"]=> string(54) "stuhi-e-fuqishme-ne-kine-humbin-jeten-12-persona-90005" }