Stuhi e fuqishme në Zvicër, 44 incidente brenda pak orëve (Video)

Publikuar tek: bota, më 08:19 21-07-2017 Stuhi e fuqishme në Zvicër, 44 incidente brenda pak orëve (Video)

Ndërsa në vendin tonë dominojnë temperature të larta dhe mot i kthjellët, kjo nuk ndodh në gjithë Europen.

Një stuhi e fuqishme ka goditur Zvicrën qendrore të mërkurën pasdite, duke plagosur tre fëmijë, të cilët i ka zënë një pemë e rrëzuar nga era e fortë.

Mediat zvicerane raportojnë se kantoni i Lucernit u godit rëndë, dhe policia ka thënë të jenë raportuar rreth 44 incidente, shumica e tyre për pemë të rrëzuara, transmeton gazetametro.net.

Në ankth ishin edhe ata që në atë kohë ndodheshin me anije në liqenin e Lucernit. Megjithatë, policia që kontrollon zonat ujore, me ekipet e saj ka arritur t’i shpëtoj duke i sjellë në breg.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndodh edhe kështu, prek mbretëreshën shkel protokollin
Foshnja 18 ditëshe “vdes nga virusi” vetëm pas një puthje, historia e trishtë misterioze »
Article Logic
Execution time: 0.011105060577393
array(1) { ["section"]=> string(68) "stuhi-e-fuqishme-ne-zvicer-44-incidente-brenda-pak-oreve-video-86850" }