Stuhi të fuqishme në Itali, 18 të plagosur nga moti i keq

Publikuar tek: bota, më 23:12 11-07-2019 Stuhi të fuqishme në Itali, 18 të plagosur nga moti i keq Stuhi te fuqishme ne Itali

Stuhi të fuqishme kanë goditur zona të ndryshme në Itali, kryesisht në pjesën e Piacencës, Pescarës dhe Tarantos ku sasi të mëdha breshëri dhe erëra të fuqishme kanë plagosur 18 persona, mes tyre edhe një grua shtatëzënë.

Sasia e madhe e breshërit ka shkaktuar gjithashtu dëme të mëdha materiale sidomos në bujqësi dhe vreshtari.

Gjithashtu ka patur dëmtime të shumë makinave, çative të shtëpive si dhe janë shkatërruar shumë pemë.

Raportohet se ekipet e shpëtimit kanë shkuar menjëherë në zonat më të prekura në Itali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010079860687256
array(1) { ["section"]=> string(63) "stuhi-te-fuqishme-ne-itali-18-te-plagosur-nga-moti-i-keq-171924" }