Stuhi të fuqishme në SHBA, 20 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 07:57 25-01-2017 Stuhi të fuqishme në SHBA, 20 të vdekur

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e stuhive të fuqishme që kanë goditur disa vende të SHBA-së.

CNN bën me dije se stuhitë nisën të henën dhe fillimisht goditën rajonet në brigjet e Oqeanit Atlantik dhe një tornado rrafshoi një shtet jugor.  Po ashtu tornadot goditën edhe rajone të Misisipit, Luizianës dhe Karolinës Jugore dhe Floridas.

Po ashtu gjatë fundjavës, Kalifornia u godit nga stuhia e tretë më e fuqishme e këtij muaji duke shkaktuar dëme të pallogaritshme materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 7-vjeçarja nga Aleppo i shkruan Trump, ja letra prekëse që përloti botën
Trump pezullon sot vizat për vendet myslimane, sa rrezikohen Shqipëria dhe Kosova? »
Article Logic
Execution time: 0.011292934417725
array(1) { ["section"]=> string(44) "stuhi-te-fuqishme-ne-shba-20-te-vdekur-66583" }