STUHIA DORIAN goditi Bahamas, dallgët shkuan në 7 metra, era lëvizi me shpejtësi 270 km/h (PASOJAT)

Publikuar tek: bota, më 14:42 02-09-2019 STUHIA DORIAN goditi Bahamas, dallgët shkuan në 7 metra, era lëvizi me shpejtësi 270 km/h (PASOJAT) Pamje kur uragani 'Dorian' godet brigjet e Bahamasit

Ajo që pritej ndodhi. Stuhia më e fuqishme goditi Bahamas ditën e djeshme.

Dorian, nuk erdhi në kategorinë katër, por pesë, edhe më e fuqishme, me një shpejtësi ere prej 270 km/h dhe me dallgë që shkuan në lartësinë e 7 metrave.

Nuk ka të dhëna sipas BBC, për dëme në njerëz, por Kryqi i Kuq ka dhënë një shifër prej 13,000 shtëpish të dëmtuara nga stuhia, dhe të shkatërruara.

Stuhia po lëviz drejt SHBA ku shtetet e Florida, Gjeorgji, Karolina e Veriut dhe Jugut kanë deklaruar gjendjen e emergjencës.

foto uragan.jpg
Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011816024780273
array(1) { ["section"]=> string(102) "stuhia-dorian-goditi-bahamas-dallget-shkuan-ne-7-metra-era-levizi-me-shpejtesi-270-km-h-pasojat-177059" }