Stuhia e dëborës përfshin autostradën, aksidentohen me dhjetra makina (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:19 19-01-2021 Stuhia e dëborës përfshin autostradën, aksidentohen me dhjetra makina (FOTO)

Një stuhi e madhe dëbore ka goditur një autostradë në Japoninë veriore, duke shkaktuar dhe një aksident masiv duke përfshirë 130 makina.

Mediat e huaja bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person, ndërsa kanë mbetur të plagosur 10 të tjerë.

Stuhia mbuloi një pjesë të autostradës Tohoku në prefekturën Miyagi rreth mesditës. Japonia është goditur nga stuhitë e mëdha të borës javët e fundit në disa pjesë të vendit duke parë dyfishin e reshjeve të pritshme të borës.

Në foto e mëposhtme shihet aksidenti masiv, sesi shoferët për shkak të stuhisë kanë humbur kontollin duke shkaktuar edhe aksidentin.

Screenshot_16.pngScreenshot_17.pngScreenshot_18.png_116575606_mediaitem116567736.jpg_116575608_mediaitem116575607.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet Argjentina, TËRMETI me magnitudë 6.6 godet vendin
Publikohet VIDEO-SKANDALI, mjekët në Wuhan filmohen fshehurazi: Na kërkuan të gënjejmë për vdekjet nga koronavirusi »
Article Logic
Execution time: 0.011334180831909
array(1) { ["section"]=> string(80) "stuhia-e-debores-perfshin-autostraden-aksidentohen-me-dhjetra-makina-foto-235587" }