Stuhia e fortë shkatërron Rio-n, 6 të vdekur në Brazil

Publikuar tek: bota, më 08:40 08-02-2019 Stuhia e fortë shkatërron Rio-n, 6 të vdekur në Brazil

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën për shkak të shirave të rrëmbyeshëm dhe erërave të forta që kanë përfshirë Rio de Zhaneiron, njoftojnë autoritetet braziliane.

Disa nga lagjet më të njohura të Rio-s, duke përfshirë pikat e nxehta turistike si Ipanema dhe Copacabana, u goditën nga erërat deri në 110 kilometra mbrëmjen e së mërkurës.

Të paktën gjashtë persona vdiqën, ku dy prej tyre u vranë kur një autobus u zu poshtë nga një rrëshqitje dheu përgjatë rrugës së ekspozuar bregdetare, thanë autoritetet.

Kjo stuhi erdhi vetëm disa ditë pasi Rio përjetoi janarin më të nxehtë në 97 vjet, me temperatura që arritën deri në 42 gradë Celsius.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013501882553101
array(1) { ["section"]=> string(60) "stuhia-e-forte-shkaterron-rio-n-6-te-vdekur-ne-brazil-151992" }