Stuhia e frikshme në Greqi, 6 të vdekur, mbi 100 të plagosur (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 06:56 11-07-2019 Stuhia e frikshme në Greqi, 6 të vdekur, mbi 100 të plagosur (VIDEO)

Gjashtë turistë kanë humbur jetën në Greqi si pasojë e motit të keq që përfshiu zonën e Halkidikisë. Mes viktimave raportohet edhe për dy fëmijë, 8 dhe 2 vjeç.

Ndërkohë, mediat greke shkruajnë se mbi 100 persona kanë mbetur të plagosur. Ekipet e shpëtimit vijojnë operacionet prej orësh. Ndërkohë në zonë është shpallur gjendja e emergjencës.

Dhjetëra makina janë përmbysur, shumë shtëpi janë shkatërruar, ndërsa ka banorë që ndodhen të bllokuar.

Stuhia apokaliptike, me rreshje të dendura breshëri dhe uragan ka gjetur të papërgatitur banorët dhe turistët e Halkidikisë.

hal1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grushte e karrige kokës mes anëtarëve të partisë shqiptare (Video)
Vranë 8000 vetë në Srebenicë 24 vite më parë, kryeministrja serbe: Keqkuptim i së kaluarës (DEKLARATA QË PO NGJALL REAGIME) »
Article Logic
Execution time: 0.010731935501099
array(1) { ["section"]=> string(71) "stuhia-e-frikshme-ne-greqi-6-te-vdekur-mbi-100-te-plagosur-video-171836" }