Stuhia e fuqishme GODET Indinë, 95 të vdekur dhe qindra të plagosur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 12:50 03-05-2018 Stuhia e fuqishme GODET Indinë, 95 të vdekur dhe qindra të plagosur (VIDEO) Pamje nga stuhia

Një stuhie e fuqishme rëre ka goditur Indinë veriore ditën e mërkurë, duke shkaktuar rreth 95 viktima dhe qindra të plagosur.

Sipas mediave vendase, dy qytetet më të prekura nga stuhia janë Uttar Pradesh dhe Rajasthan, përkatësisht me 64 dhe 31 të vdekur. Shpejtësia e erës raportohet të ketë kapur shifrat e 130 km/h.

Sakaq qeveria po diskuton për të shpallur gjendjen e emergjencës, ndërsa forca të shumta emergjence janë shpërndarë në të gjithë territorin e prekur.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013236999511719
array(1) { ["section"]=> string(79) "stuhia-e-fuqishme-godet-indine-95-te-vdekur-dhe-qindra-te-plagosur-video-119295" }