Stuhia e fuqishmë në Gjermani e Holandë, humbin jetën 4 persona

Publikuar tek: bota, më 07:13 19-01-2018 Stuhia e fuqishmë në Gjermani e Holandë, humbin jetën 4 persona

Moti i keq që ka përfshirë Europën Veriore ka shkaktuar dëme të mëdha, deri në humbjen e jetëve të njerëzve.

Deri tani nga stuhia e fuqishmë kanë vdekur 4 persona, tre në Holandë dhe një tjetër në veri-perëndim të Gjermanisë.

Nga era me shpejtësi deri 140 km në orë janë thyer pemë dhe kanë shkaktuar kaos në transportin rrugor.  

Shumë shërbime janë ndërprerë në Gjermani, ndërsa fluturimet në aeroportin Schiphol në Amsterdam janë pezulluar përkohësisht. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013308048248291
array(1) { ["section"]=> string(69) "stuhia-e-fuqishme-ne-gjermani-e-holande-humbin-jeten-4-persona-107088" }