STUHIA e fuqishme tropikale, tmerr e frikë në Luiziana, Donald Trump shpall gjendjen e EMERGJENCËS

Publikuar tek: bota, më 15:52 13-07-2019 STUHIA e fuqishme tropikale, tmerr e frikë në Luiziana, Donald Trump shpall gjendjen e EMERGJENCËS

Luiziana është në prag të një stuhie të fuqishme tropikale që ka ngjallur tmerr e frikë te amerikanët.

Stuhia “Barry” nisi nga gjiri i Meksikos dhe tashmë pritet të prekë tokën si një uragan i kategorisë së parë.

Në këto kushte, Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Luiziana.

Pritet që më i prekuri nga kjo stuhi e fuqishme të jetë Nju Orlinsi, ku tashmë stuhia është duke shkatërruar çfarë gjen përpara.

Kanë nisur evakuimet e mijëra banorëve që tashmë po përgatiten për më të keqen.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013103008270264
array(1) { ["section"]=> string(103) "stuhia-e-fuqishme-tropikale-tmerr-e-frike-ne-luiziana-donald-trump-shpall-gjendjen-e-emergjences-172086" }