Stuhia e shiut lë pa drita Himarën dhe Dhërmiun

Publikuar tek: aktualitet, më 18:52 22-07-2015

Një stuhi e fortë shiu që përfshiu zonën e bregdetit jugor rreth dy orë më parë, ka lënë pa energji elektrike Himarën, Dhërmiun dhe disa zona përreth.

OSHEE ka njoftuar se energjia elektrike është ndërprerë për shkak të djegies së disa kabllove elektrike, ndërsa njofton se janë angazhaur për të rregulluar defektin dhe rikthimin e energjisë.

Stuhia me shi dhe erëra të forta ka bërë që plazhistët të braktisin buzën e detit ndërsa temperatura është ulur rreth 10 gradë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 950 rrënjë kanabis në Mirditë dhe 6100 në Tepelenë asgjesohen nga policia, shpallen në kërkim dy persona
Vdes nëna dhe 2 fëmijët e saj në Korçë, zjarr në banesë »
Article Logic
Execution time: 0.013100862503052
array(1) { ["section"]=> string(53) "stuhia-e-shiut-le-pa-drita-himaren-dhe-dhermiun-16777" }