Stuhia “Eleanor” godet Francën, mbyllet kulla Eifel

Publikuar tek: bota, më 14:22 03-01-2018 Stuhia “Eleanor” godet Francën, mbyllet kulla Eifel

Një stuhi e fuqishme me erëra deri në 140 km/h e cilësuar si “Eleanor” goditi Francën.

Rreth 200 000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike në të gjithë Francën.

Po ashtu kulla Eifel është mbyllur për publikun dhe trafiku ajror është pezulluar në Basel-Mulhouse dhe Strasburg.

Ndërkohë, “Eleanor” ka mbërritur edhe në Britaninë e Madhe. 

pri_64450229.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007133960723877
array(1) { ["section"]=> string(55) "stuhia-eleanor-godet-francen-mbyllet-kulla-eifel-105280" }