Stuhia Gloria në Spanjë , arrin në 9 numri i të vdekurve

Publikuar tek: bota, më 13:59 24-01-2020 Stuhia Gloria në Spanjë , arrin në 9 numri i të vdekurve

Ka arritur në 9 numri i të vdekurve nga stuhia 'Gloria' që ka sjellë shkaterrim në perëndim të Spanjës.

 

Dy viktimat e fundit janë një burrë që u gjet në Rivieren Katalanase, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur dhe një grua 75 vjeçare që vdiq në rrëzimin e një ndërtese si pasojë e motit të keq .

Në Francën jugore ka alarm për përmbytje të mundshme. Dy lumenj janë të tejmbushur dhe 1500 persona janë evakuuar.

Stuhia ka sjellë me vete shira të rrëmbyeshëm, dëborë, erë me shpejtësi mbi 100 kilometër në orë si edhe dallgë me lartësi mbi 10 metër.

Sipas parashikimeve të sinoiptikanëve shiu do të zgjasë deri të enjten. Shkollat janë mbyllur deri sa gjendja të normalizohet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033751010894775
array(1) { ["section"]=> string(61) "stuhia-gloria-ne-spanje-arrin-ne-9-numri-i-te-vdekurve-193019" }