Stuhia ‘Ianos’ i merr jetën dy personave në Greqi, dy të tjerë rezultojnë të zhdukur, rreth 5 mijë shtëpi të përmbytura (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 19:13 19-09-2020 Stuhia ‘Ianos’ i merr jetën dy personave në Greqi, dy të tjerë rezultojnë të zhdukur, rreth 5 mijë shtëpi të përmbytura (VIDEO)

Stuhia e fuqishme e quajtur 'Ianos' që ka goditur Greqinë ka regjistruar dy viktima raportojnë mediat vendase.

Viktimat janë nga qyteti i Farsala, ndërkohë dy persona të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Sakaq, mësohet se dy të moshuar kanë mbetur të bllokuar në shtëpinë e tyre, pasi nga era është shembur çatia dhe i ka bllokuar brenda.

Mediat greke raportojnë se të shumta janë edhe dëmet materiale. Presidenti i Organizimit Projektimit dhe Mbrojtjes së Tërmeteve(OPPO), Efthymios Lekkas është shprehur se rreth 5.000 shtëpi janë përmbytur, ndërsa 15 fshatra kanë pësuar dëme shumë të mëdha.

Screenshot_6.pngScreenshot_7.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011605024337769
array(1) { ["section"]=> string(128) "stuhia-ianos-i-merr-jeten-dy-personave-ne-greqi-dy-te-tjere-rezultojne-te-zhdukur-rreth-5-mije-shtepi-te-permbytura-video-220960" }