Stuhia përmbyt Gjermaninë, 4 të vdekur dhjetra të evakuar

Publikuar tek: bota, më 18:32 23-06-2017 Stuhia përmbyt Gjermaninë, 4 të vdekur dhjetra të evakuar

Në rajonin jugor të Gjermanisë është shpallur gjendja e jashtëzakonshme, pasi përmbytjet e mëdha shkaktuan ndërprerje të energjisë dhe kaos.

Disa banorë në qytetin Triftern afër kufirit austriak u transportuan nga forcat e sigurisë në qytete të tjera. Pamjet në televizionet gjermane tregojnë se banorët duke u evakuar nga zonat e përmbytura me helikopterët e policisë.

Rreth 50 fëmijë thuhet se kaluan natën në gjimnazin e shkollës së tyre. Ndërkohë mediat lokale në Bavari njoftojnë se katër persona ka humbur jetën sipasojë e përmbytjeve, kjo është stuhia më e fortë që godet Bavarinë prej 20 vitesh, raporton euronews. /newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vëndet arabe bëhen bashkë, të mbyllet Al Jazera
Anonimus: Ekzistojnë dosje që faktojnë kontaktin tonë me alienët »
Article Logic
Execution time: 0.011674880981445
array(1) { ["section"]=> string(62) "stuhia-permbyt-gjermanine-4-te-vdekur-dhjetra-te-evakuar-83600" }