Stuhia shkatërruese në Greqi, shkon në 7 numri i të vdekurve

Publikuar tek: aktualitet, më 12:15 11-07-2019 Stuhia shkatërruese në Greqi, shkon në 7 numri i të vdekurve

Ka shkuar në 7 numri i të vdekurve si pasojë e stuhisë në Halkidiki, të Greqisë.

Mediat greke raportojnë se  në zonë është gjetur trupi i një burri, i cili ende nuk është identifikuar.

Ndër të vdekurit, të cilët ishin shtetas rusë, rumunë dhe çekë, ishin edhe dy fëmijë të vegjël. Sipas zëdhënësit të qeverisë, 23 persona janë duke marrë ndihmë mjekësore në spitalet e Halkidikit.

Ndërkohë, në zonë është shpallur gjendja e jashtëzakonshme, ndërsa dëmet janë të pallogaritshme.

ppaaa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1556761264801
array(1) { ["section"]=> string(66) "stuhia-shkaterruese-ne-greqi-shkon-ne-7-numri-i-te-vdekurve-171859" }