Stuhitë dhe tornadot trondisin SHBA-në, 18 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 09:13 23-01-2017 Stuhitë dhe tornadot trondisin SHBA-në, 18 të vdekur

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën si pasojë e tornadove që përfshinë SHBA-në.

Mësohet se në 7 qarqe është shpallur gjndja e jashtëzakonshme ndërkohë që situate më problematike paraqitet në Georgia ku humbën jetën 11 persona, në Misisipi 5 persona dhe në Broksit 2 persona.

Sipas shërbimit metorologjik në SHBA pritet të ketë stuhi të tjera në Florida dhe autoritetet bëjnë thirrje qytetarëve të qëndrojnë në bodrume.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021413087844849
array(1) { ["section"]=> string(57) "stuhite-dhe-tornadot-trondisin-shba-ne-18-te-vdekur-66341" }