‘SUBASHI’ arreston të dënuarin për VRASJE, i sekuestrohet snajper, një pistoletë, dylbi dhe municion luftarak (EMRI- VIDEO NGA AKSIONI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:20 12-12-2019 ‘SUBASHI’ arreston të dënuarin për VRASJE, i sekuestrohet snajper, një pistoletë, dylbi dhe municion luftarak (EMRI- VIDEO NGA AKSIONI) Ne foto, i arrestuari Endrit Lluka

Operacioni i koduar "Subashi" vë në pranga një të dënuar për vrasje, Endrit Lluka, 31 vjeç.

Operacioni është realizuar nga forcat “Renea” dhe D.V.P. Gjirokastër, për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve ndaj personit.

Ndërkaq, të arrestuarit Lluka, i është sekuestruar një snajper, një pistoletë, dylbi dhe municion luftarak.

Në vijim të punës për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore të shpallur në kërkim për vrasje dhe armëmbajtje pa leje, strukturat e D.V.P. Gjirokastër, në bashkëpunim me forcat speciale  “Renea” kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor "Subashi", si rezultat i të cilit në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i personit të shpallur në kërkim për vrasje, konkretisht:

Endrik Lluka,31 vjeç, banues në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër.

Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim, pasi gjykata e ka dënuar me 35 vjet burg për veprat "Vrasja në rrethana të tjera cilësuese" dhe "Armëmbajtja pa leje". Në datën 22.03.2016, ky shtetas ka vrarë me armë zjarri shtetasin D. Ll. dhe ka plagosur shtetasin B. Ll.

Gjatë operacionit, forcat “Renea” kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit Bexhet Lluka, 57 vjeç ( i ati i Endrikut). Gjatë kontrollit, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale  1  armë zjarri pistoletë, 1 armë zjarri snajper, dylbi dhe fishekë luftarakë.

Në përfundim të veprimeve të para u bë arrestimi në flagrancë edhe i shtetasit Bexhet Lluka, për veprën penale "Armëmbajtja pa leje".

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për hetime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetarët 'rrëmbejnë' xhaketat dhe largohen! Alfred Lela sherr me deputetin e PD: Ti si duket je tapë!  
Viziton familjen e prekur nga tërmeti, emocionohet Rama: Gjyshja ime thoshte se vdekja…   »
Article Logic
Execution time: 0.011802911758423
array(1) { ["section"]=> string(134) "subashi-arreston-te-denuarin-per-vrasje-i-sekuestrohet-snajper-nje-pistolete-dylbi-dhe-municion-luftarak-emri-video-nga-aksioni-189176" }