Suedia fituese e Eurovision 2015, në vend të dytë Rusia, Italia e treta

Publikuar tek: bota, më 23:49 23-05-2015 Suedia fituese e Eurovision 2015, në vend të dytë Rusia, Italia e treta

Suedia është shpallur fituese e Eurovision 2015 me Mans Zelmerloë dhe këngën Heroes e ndjekur nga Rusia me Polina Gagarina - A Million Voices dhe grupi Il Volo nga Italia me Grande Amore.

Edhe pse preformanca e përfaqësueses së Shqipërisë, Elhaida Dani ishte mjaft e mirë në natën finale, votimet ishin krejtësisht jashtë pritshmërive.

Suedia:

 

Rusia:

 

Italia:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01324987411499
array(1) { ["section"]=> string(75) "suedia-fituese-e-eurovision-2015-ne-vend-te-dyte-rusia-italia-e-treta-11830" }