Sugjerimi i analistit për kreun e shtetit: Metën po e ha ujku, duhet të lërë Presidencën dhe...

Publikuar tek: politike, më 18:49 24-06-2019 Sugjerimi i analistit për kreun e shtetit: Metën po e ha ujku, duhet të lërë Presidencën dhe...

Analisti i njohur Fatos Lubonja është i mendimit se Ilir Meta duhet të lërë postin e Presidentit dhe të marrë sërish në duar frerët e partisë që sot drejtohet nga bashkëshortja e tij, LSI-në.

Në rubrikën “Opinion” të “News27”, Lubonja paralajmëroi Metën se “po e ha ujku”, ndërsa i pyetur se cila duhet të jetë lëvizja e tij e radhës, ai tha se Meta duhet të rikthehet në LSI.

“Presidentin është duke e ngrënë ujku. Rruga që duhet të ndjekjë është ta lërë Presidencën të marrë LSI. Për mua s’ka rrugë tjetër. Duhet ballafaqim për t’i treguar këtyre që kanë forcën, prit njëherë se ka forcë edhe këtej”, u shpreh Lubonja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.096933126449585
array(1) { ["section"]=> string(97) "sugjerimi-i-analistit-per-kreun-e-shtetit-meten-po-e-ha-ujku-duhet-te-lere-presidencen-dhe-169580" }