Sulm ajror në Siri, 35 të vdekur, dhjetëra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 06:43 09-06-2018 Sulm ajror në Siri, 35 të vdekur, dhjetëra të plagosur

35 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur, mes tyre fëmijë si pasojë e një sulmi ajror në një rajon nën kontrollin e rebelëve në Siri.

Organizata me bazë në Britani “Vëzhguesi sirian për të Drejtat e Njeriut”, tha se sulmet ajrore patën në shënjestër fshatin Zardana, në provincën veriperëndimore të Idlibit.

Sulmet ajrore në Idlib nuk kanë qenë të zakonshme muajt e fundit.

Dhjetëra mijëra sirianë të zhvendosur nga rajone të tjera të vendit, janë sistemuar në Idlib.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010697841644287
array(1) { ["section"]=> string(59) "sulm-ajror-ne-siri-35-te-vdekur-dhjetera-te-plagosur-123749" }