Sulm barbar në trenin gjerman, një person godet me sëpatë udhëtarët

Publikuar tek: bota, më 23:14 18-07-2016 Sulm barbar në trenin gjerman, një person godet me sëpatë udhëtarët

Më shumë se 20 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi barbar në një tren në qytetin Wurzburg të Gjermanisë.

Mediat vendase raportojnë se një person me sëpatë ka sulmuar udhëtarët duke plagosur shumë prej tyre. Disa prej të plagosurve kanë plagë serioze në trup.

Policia ka qëlluar mbi agresorin duke e vrarë atë ndërkohë që linja e trenit Wurzburg-Heidingsfeld është mbyllur. Ende nuk ka informacione lidhur me shkaqet e këtij sulmit apo identitetin e autorit. 

CnrSAYPXgAQa2IB.jpg

_90438772_germanymunichberlinwurzburg4640716.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011318922042847
array(1) { ["section"]=> string(73) "sulm-barbar-ne-trenin-gjerman-nje-person-qellon-me-sepate-udhetaret-47028" }