Sulm kamikaz, dhjetëra të vrarë pranë selisë së inteligjencës afgane

Publikuar tek: bota, më 12:25 25-12-2017 Sulm kamikaz, dhjetëra të vrarë pranë selisë së inteligjencës afgane

Dhjetë persona janë vrarë ditën e sotme pranë selisë së inteligjencës në Afganistan, pasi një person shpërtheu veten me bombë.

Viktimat përfshijnë gra dhe fëmijë të cilët kanë qënë duke kaluar pranë raporton BBC, shkruan newsbomb.al

Sipas policisë vendase numri i viktimave pritet të rritet pasi shumica e të plagosurve janë në gjendje kritike për jetën. Numri i sulmeve të tilla në Afganistan është rritur gjatë muajve të fundit. Në maj një sulm i tillë vrau 150 njerëz. Grupi xhihadist ka qenë aktiv në Afganistan që nga janari 2015 me sulme të vazhdueshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes krijuesi i “Tom&Jerry”
Pamje të rënda: Autobusi futet mes turmës së njerëzve, të paktën 5 të vdekur (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010573148727417
array(1) { ["section"]=> string(74) "sulm-kamikaz-dhjetera-te-vrare-prane-selise-se-inteligjences-afgane-104304" }