Sulm kamikaz në xhami, 7 të vdekur, 7 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 13:16 23-07-2018 Sulm kamikaz në xhami, 7 të vdekur, 7 të plagosur Foto ilustruese

Të paktën 7 persona kanë mbetur të vrarë dhe 7 të tjerë u plagosën në Konduga të Nigerisë veriore, gjatë një sulmi kamikaz në një xhami.

Kamikazi shpërtheu në mesin e besimtarëve gjatë lutjes.

Sipas mediave vendase  sulmi vjen si përgjigje pas arrestimit të disa ditëve të fundit të 22 xhihadistëve të Boko Haram.

Këta të fundit akuzohen si përgjegjës për rrëmbimin e studentëve Chibok në vitin 2014 si dhe autorë të të paktën 50 sulmeve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump i përgjigjet ‘flakë për flakë’ presidentit iranian: Kurrë mos kërcënoni SHBA, në të kundërt...
Mbi 1.3 kg kokainë në stomak, arrestohet gjermani »
Article Logic
Execution time: 0.01216197013855
array(1) { ["section"]=> string(54) "sulm-kamikaz-ne-xhami-7-te-vdekur-7-te-plagosur-128832" }