Sulm kamikaz në xhami, vriten 20 persona, plagosen 50 të tjerë (Video)

Publikuar tek: bota, më 07:21 23-05-2015

Një sulm kamikaz në një xhami në lindje të Arabisë Sudite ka shkaktuar 20 viktima dhe 50 të plagosur. Në momentin e shpërthimit në xhami po kryenin  ritet fetare rreth 150 besimtarë.

Sulmi është marrë përsipër nga militantët e Shtetit Islamik.

Ky është sulmi i dytë  në Arabinë Saudite, pas ngjarjes në nëtor 2014, ku persona të armatosur ekzekutuan tetë vetë gjatë një feste fetare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01189398765564
array(1) { ["section"]=> string(72) "sulm-kamikaz-ne-xhami-vriten-20-persona-plagosen-50-te-tjere-video-11767" }