Sulm kibernetik, dalin jashtë funksionit disa nga rrjetet sociale më të mëdha në botë

Publikuar tek: bota, më 17:23 21-10-2016 Sulm kibernetik, dalin jashtë funksionit disa nga rrjetet sociale më të mëdha në botë

Disa nga rrjetet sociale më të mëdha në botë si dhe mijëra ëebfaqe kanë patur vështirësi apo kanë dalë plotësisht “offline”, pas sulmit kibernetik ndaj një prej kompanive më të mëdha të shërbimeve internetike, “Dyn”.

Tëitter, Spotify dhe Reddit kanë qenë disa prej faqeve që kanë hasur vështrësi pas sulmit me “DDoS” që e rëndon serverin me trafik derisa nuk mund ta përballojë më dhe del “offline”.

Por fatmirësisht problemet kanë zgjatur për vetëm disa minuta ndërsa ëebfaqet janë kthyer sërish në funksionim normal.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.073740005493164
array(1) { ["section"]=> string(90) "sulm-kibernetik-dalin-jashte-funksionit-disa-nga-rrjetet-sociale-me-te-medha-ne-bote-56965" }