Sulm makabër në Akademinë e Policisë, 17 të vdekur dhe 20 të plagosur në Somali

Publikuar tek: bota, më 15:11 14-12-2017 Sulm makabër në Akademinë e Policisë, 17 të vdekur dhe 20 të plagosur në Somali

Të paktën 17 persona kanë vdekur dhe 20 të tjerë janë plagosur pas një bombardimi në objektin kryesor të trajnimit të policisë në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu.

Mediat e huaja raportojnë se Policia po përgatitej për një paradë përkujtimore të  74 -vjetorit të krijimit të forcës policore të Somalisë.

Agresori hyri në Akademinë e Policisë së Përgjithshme Kahiye i maskuar si polic dhe bëri sulmi makabër.

FF92AF15-9C73-4DE5-9C1C-0D72DF6161F8_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_s.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pesë ekonomitë më të mëdha të Evropës paralajmërojnë Trump: Ç’pritet të sjellë reforma tatimore
Ndihma për Shtetin Islamik, si është ndihmuar indirekt ISIS »
Article Logic
Execution time: 0.01140022277832
array(1) { ["section"]=> string(85) "sulm-makaber-ne-akademine-e-policise-17-te-vdekur-dhe-20-te-plagosur-ne-somali-103068" }