Sulm me 14 viktima në Barcelonë, reagon PD: Lutemi për viktimat, jemi krah aleatëve tanë!

Publikuar tek: bota, më 14:32 18-08-2017 Sulm me 14 viktima në Barcelonë, reagon PD: Lutemi për viktimat, jemi krah aleatëve tanë!

Pas sulmit makabër që mori jetën e 14 personave në Barcelonë, ka reaguar Partia Demokratike duke shprehur ngushëllimet për humbjen e tyre.

“Sulmi terrorist që goditi Barcelonën dhe shkaktoi 14 viktima të pafajshme dhe dhjetëra të lënduar është një agresion burracak ndaj vlerave të botës demokratike. 

Lutjet tona shkojnë pranë viktimave, familjeve të tyre dhe të lënduarve. 

Partia Demokratike ë​shtë në këto momente të vështira solidare me popullin dhe autoritetet spanjolle dhe shpreh vullnetin e palëkundur se do te jemi përherë në krah të aleatëve tanë në mbrojtjen e vlerave të paqes e lirisë”, thuhet në deklaratën e Partisë Demokratike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetet më të mira në botë për të jetuar, 3 prej tyre gjenden në Europë
Dalin pamje amatore sesi Policia e Barcelonës vret agresorët pas sulmit të djeshëm në “Las Ramblas” »
Article Logic
Execution time: 0.013234853744507
array(1) { ["section"]=> string(91) "sulm-me-14-viktima-ne-barcelone-reagon-pd-lutemi-per-viktimat-hemi-krah-aleateve-tane-89484" }