Sulm me acid në klubin e natës, plagosen 12 të rinj në Londër

Publikuar tek: bota, më 16:36 17-04-2017 Sulm me acid në klubin e natës, plagosen 12 të rinj në Londër

Si pasojë e një sulmi me acid në një klub nate në Londër, ku rinia po festonte Pashkët, të paktën 12 persona kanë pësuar djegie, ndërsa pjesa tjetër e njerëzve janë evakuuar menjëherë pasi policia ka shkuar në vendin e ngjarjes.

BBC shkruan se ekipi i zjarrfikësve ka njoftuar se një substancë e fortë e acidit është hedhur brenda në klub ndërkohë që brenda tij ishin me qindra të rinj.

Policia ka raportuar se 10 prej tyre janë dërguar menjëherë në spital për trajtim, ndërsa më vonë janë dërguar dhe dy të tjerë me urgjencë.

Të djegurit nga acidi janë jashtë rrezikut për jetë, megjithatë vazhdojnë të qëndrojnë në spital.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012241840362549
array(1) { ["section"]=> string(66) "sulm-me-acid-ne-klubin-e-nates-plagosen-12-te-rinj-ne-londer-75470" }