Sulm me armë në bazën ushtarake amerikane, vriten dy persona

Publikuar tek: bota, më 21:04 06-12-2019 Sulm me armë në bazën ushtarake amerikane, vriten dy persona Baze amerikane

Një sulm me armë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në një bazë ushtarake amerikane në Florida.

Mësohet se një burrë i armatosur ka hapur zjarr në Naval Air Station në Pensacola, në një bazë ushtarake amerikane në Florida, duke vrarë një person dhe duke plagosur 4 të tjerë, përpara se të vritej nga autoritetet.

Lajmi është bërë me dije nga zyra e policisë së Floridës dhe më pas është dhënë nga agjensitë ndërkombëtare të lajmeve.

Incidenti i sotëm pason atë të dy ditëve më parë në bazën amerikane në Pearl Harbour, ku një ushtar hapi zjarr duke plagosur tre të tjerë përpara se të vriste edhe veten.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRAGJEDI/ Përmbyset varka në Atlantik, humbin jetën 62 emigrantë, mes tyre edhe fëmijë
Matteo SALVINI zgjedh të mos konsumojë më kurrë ‘NUTELLA’ dhe për këtë ka vetëm një ARSYE »
Article Logic
Execution time: 0.011849880218506
array(1) { ["section"]=> string(66) "sulm-me-arme-ne-bazen-ushtarake-amerikane-vriten-dy-persona-188637" }