Sulm me armë në kompani, raportohen 5 të vdekur në SHBA

Publikuar tek: bota, më 14:40 05-06-2017 Sulm me armë në kompani, raportohen 5 të vdekur në SHBA

Një burrë ka hapur zjarr në një kompani në Orlando, Florida. 

Mediat e huaja bëjnë me dije se të vdekur kanë mbetur 5 persona, ndërsa raportohet dhe për të plagosur. Sherifi i Qarkut Orange pritet të japë një konferencë së shpejti. "Orlando Sentinel" raporton se të shtënat ndodhën herët në mëngjes në lindje të qytetit. 

Deri tani nuk ka detaje të tjera. Kjo ngjarje vjen një javë përpara përvjetorit të parë të sulmit në klubin e natës në këtë qytet, ku humbën jetën 49 persona. /Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mediat ndërkombëtare “ngrenë në qiell” 4 shqiptarët, heronjtë e masakrës së Londrës: Si shpëtuan jetët e njerëzve
Tornado përbindëshe i afrohet pranë shtëpisë, por shikoni çfarë bën ky burrë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0044410228729248
array(1) { ["section"]=> string(60) "sulm-me-arme-ne-kompani-raportohen-5-te-vdekur-ne-shba-81301" }