Sulm me armë në një market në Tel Aviv, tre të vdekur dhe disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 21:26 08-06-2016 Sulm me armë në një market në Tel Aviv, tre të vdekur dhe disa të plagosur

Dy persona të armatosur dhe të veshur si ultra-ortodoksë kanë hapur zjarr në një market të Tel Avivit në Izrael duke varë tre persona dhe plagosur disa të tjerë.

Sipas policisë izraelite dt personat e quajtur si “terroristë” janë neutralizuar, por pa dhënë shpjegime të mëtejshme nëse janë vrarë apo arrestuar. Mediat vendase raportojnë se pesë nga të plagosurit janë në gjendje kritike për jetën. Sulmi është konsideruar terrorist.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erdogani indinjon Gjermaninë më shumë se sa Turqinë
ISIS kërcënon edhe me shkatërrimin e piramidave të Egjiptit »
Article Logic
Execution time: 0.014657020568848
array(1) { ["section"]=> string(79) "sulm-me-arme-ne-nje-market-ne-tel-aviv-tre-te-vdekur-dhe-disa-te-plagosur-42895" }